top of page

Jacinto Alves

 Jacinto se narodil v Castelo Branco v Portugalsku v roce 1970 a malovat začal ve velmi raném věku.

Se svým bratrancem Fernandem Messiasem (aka VERTELLI) v obchodě s uměním svého dědy Jose Alvese: ARTIS ALVES se doslova promalovali dětstvím. V  90. letech uspořádal ve své rodné zemi řadu velmi dobře přijatých výstav. Prezentoval se na nich skrze olejomalby, železné sochy, kresby uhlem a koláže.

 

Nyní žije v Čechách více než 10 let. S naším bistrem je spjatý už od začátku díky komunitě, která se okolo něj vytvořila. Tento portugalský umělec a náš kamarád vám nyní nabízí svá umělecká díla. Jeho osobitou kombinaci tisku na plátno, akrylové malby a koláže si nyní můžete prohlédnout v ucelené řadě obrazů.

Aleš Rezler, kurátor Galerie města Kolína 

„Na první pohled je zřejmé, že obrazy z jeho posledního období absorbují vlivy amerického popartu. Nejen formálně, ale i obsahově. Jacinto reaguje na stav současné konzumní společnosti, rozpad hodnot, změny hodnotových žebříčků, ztrátu přirozeného vědomí o vazbách člověka a přírody, vymizení zvířecích druhů, růst světové populace, rozdílné sociální statusy. Kombinuje malbu, koláž, konceptuální přístupy, využívá polygrafické technologie a akcentuje expresivní formy ve zkratkovitých divokých sentencích figur, postav a symbolických portrétů naší doby.“

Aktuální tvorbu autora najdete i na jeho sociálních sítích: 

 

 

V případě zájmu o některý z obrazů nás neváhejte kontaktovat: 

karlstejn34@gmail.com // 775 365 853

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page