top of page

DESIGN MARKET 27. a 28. 4 // 10 - 18

Všichni milovníci designu, řemeslného umu a originality zbystřete smysly! Chystáme na 27. a 28. dubna další DESIGN MARKET. Budeme opět hostit převážně místní designéry, výtvarníky a řemeslníky. Doplní je ale i ti ze vzdálenějších koutů naší republiky, kteří nás zaujali během roku.


Je to vždy hezká příležitost pro všechny z vás, kteří hledají něco unikátního a originálního a zároveň chtějí podpořit drobné řemeslníky a tvůrce. K první větě z úvodu: Potěšíte opravdu všechny smysly! Kromě široké nabídky užitného designu lahodící oku, z celé řady materiálů, které si budete moci i osahat, se můžete těšit třeba na voňavou přírodní kosmetiku, poslechnete si zajímavé umělce, kteří akci rozezní. Vedle designu si akci užijete i díky naší nápadité kuchyni, skvělé kávě a originálním nápojům.  

JACINTO ALVES / Karlštejn


Portugalský umělec a náš kamarád vám nabídne na Design marketu svá umělecká díla. Jeho osobitou kombinaci tisku na plátno, akrylové malby a koláže si budete moci prohlédnout v ucelené řadě obrazů v rámci improvizované venkovní galerie.


Jacinto žije na Karlštejně více než 10 let. S naším bistrem je spjatý už od začátku díky komunitě, která se okolo něj vytvořila.sobota 27.4. / neděle 28.4. 

ŠPERKY APIA / Chodouň


Ručně vyráběné šperky ze stříbra.


sobota 27.4. / neděle 28.4. 

BLAHO / Zadní Třebaň


Autorské porcelánové nádobí z tvrdého českého porcelánu.


Blanka navrhovala a realizovala v bistru stínění lamp a pro bistro vytvořila i kolekci hrníčků.pouze sobota 27.4. 

CONDCRETE / Praha


Betonové designové doplňky do interiéru.


Naty je s naším bistrem spjata už dlouho. Kromě toho, že tvoří z betonu, je i skvělá kuchařka a občas ji můžete u nás v kuchyni i vidět.sobota 27.4. / neděle 28.4. 

TEDOVO BRAŠNÁŘSTVÍ / Prostějov


"Dělám věci z kůže. Hlavně peněženky ale dělám i různé taštičky, kabelky, deníky atd. Zabývám se teď různými variantami barvení ale o tom až na stánku."


Tadeáš je součástí Srdcařů od Berounky: sousedé, tvůrci a umělci, kteří tvoří a dělají svou práci celým svým srdcem.pouze sobota 27.4. 

KAMARU / Leč


"Má tvorba je hluboce propojena s přírodou. Tvořím pigmenty z rostlin, půdy a minerálů a dále je využívám. Na market přivezu voskovky z včelího vosku a přírodních pigmentů, autorské ilustrace, autorský ruční papír. Ručně šitá fotoalba, skicáky, sešítky. Dárkové poukazy na sortiment i workshopy."sobota 27.4. / neděle 28.4. 

MOMODOMO / Mořina


Veselé dětské oblečení převážně z biobavlny: čepice, trička, mikiny, šaty... .


Monika je součástí týmu bistra. Najdete ji většinou rozesmátou v kuchyni.sobota 27.4. / neděle 28.4. 

S.arma.R / Mořina


"Ahoj, jmenuji se Sára, je mi jedenáct let a baví mě háčkovat. Háčkuji hlavně plyšová zvířátka, ale občas i jiné věci jako třeba čepičku na vajíčko nebo klíčenku. Začala jsem před půl rokem a chytlo mě to. Snad se budou líbit :)"


Sára je dcera Moniky Hronkové / Momodomo.


sobota 27.4. / neděle 28.4.


 

db / Karlštejn


Háčkované šátky a šály - tradiční technika transponovaná do moderní doby.


Denisa je majitelka bistra a většina z nás ji vnímá jako jeho srdce. Denisa i Tom Bártovi jsou součástí Srdcařů od Berounky: sousedé, tvůrci a umělci, kteří tvoří a dělají svou práci celým svým srdcem.sobota 27.4. / neděle 28.4.


 

Cute Crafts / Karlštejn


"Jmenuji se Marie Bártová a je mi 12 let. Háčkuju už jeden rok a za ten rok jsem hodně pokročila. Háčkuju různé věci, ale nejvíc mě baví háčkovat plyšáčky. Háčkuju ale i klíčenky, čepice a také vyrábím svíčky. Na Design marketu najdete moje výrobky už 3. rokem. Všechno co vyrábím, je vyrobeno ručně a s láskou."


Maruška je dcera Denisy Bártové / db.sobota 27.4. / neděle 28.4. 

PODLE ZUZKY / Chodouň


"Nemohu se rozhodnout, co mě baví víc, jestli šít náušnice z českého nebo japonského rokajlu nebo háčkovat šátky. Na design market přivezu obojí. Na mém stánku najdete i poukazy na kurzy vegetariánského vaření, které pořádám tady v bistru Karlštejn 34."


Zuzka je součástí týmu bistra. Najdete ji v kuchyni anebo na jejich sociálních sítích, které spravuje. Během Design marketu bude od svého stánku různě odbíhat, protože má organizaci celé akce na starost.sobota 27.4. / neděle 28.4. 

ROZVÁZANÝ TKANIČKY / Chodouň


Stela (9 let) bude opět nejmladší vystavovatelkou na naší akci. Na trhy přiveze šité tkaničky do bot nebo mikin, recyklované dózičky od kosmetiky ve svíčky s včelím voskem a šité zajíčky.


Stelinka je dcera Zuzky Čítkové / Podle Zuzky.sobota 27.4. / neděle 28.4.
 

JASMIN_UM / Chodouň


Jasmína (14 let) ráda háčkuje z barevných přízí. Na Design market pro vás obháčkovala nabíječky na mobil.


Jasmína je dcera Zuzky Čítkové / Podle Zuzky.sobota 27.4. / neděle 28.4.


 

MIKELA DA LUKA / Řevnice


"Nejpohodlnější šaty ve vaší skříni! Nevytahají se, nežmolkujou, neztrácejí barvu, drži tvar… Šaty se dobře nosí a nevyžadují žádnou speciální péči. A bonus? Nebudete řešit, že jste si dopřály výbornou večeři i s dezertem!"


Mikela je součástí Srdcařů od Berounky: sousedé, tvůrci a umělci, kteří tvoří a dělají svou práci celým svým srdcem.sobota 27.4. / neděle 28.4. 

MÝDLA FLOS / Hlásná Třebaň


Přírodní ručně vyráběná mýdla a tuhé šampony.sobota 27.4. / neděle 28.4. 

TŘI KVÍTKA / Zadní Třebaň


K prodeji budou čerstvé řezané květiny pěstované bez chemie u Berounky, něco málo sazenic květin k řezu a drobné zahradnické radosti.


Anička a Tomáš jsou součástí Srdcařů od Berounky: sousedé, tvůrci a umělci, kteří tvoří a dělají svou práci celým svým srdcem.sobota 27.4. / neděle 28.4. 

ALEBRIJE ART GALERY / Praha


Jedinečné, nápadité ručně vyřezávané a malované sochy z kopálového dřeva. Jedná se charakteristické mexické řemeslo, které představuje kaleidoskop barev, složitých vzorů a mýtických stvoření, které získaly mezinárodní uznání pro své vynikající řemeslné zpracování a umělecký výraz.sobota 27.4. / neděle 28.4. 

UseLoveArt / Dobřichovice / Mořina


Autorská originální tvorba zaměřená na keramiku a rostliny. "Nedílnou součástí naší tvorby jsou SVĚTELNÉ KORÁLY - keramické svícny, které ve tmě světlem malují a ROSTLINNÁ plantARTia osazená do různorodých skleněných nádob. Na jaro připravujeme keramickou kolekci květináčů a jarních květin pro radost a potěšení."sobota 27.4. / neděle 28.4. 

YŌKI NEKERAMIKA / Podbrdy


Autorská výroba produktů z betonu pro dům a zahradu. Jedná se o originální kusy, kdy každyý produkt je jedinečný a pouze jeden kus. Svícny, misky, mísy, vázy, květináče a dekorace. Vše vytvářím ručně bez použití komerčně vyráběných silikonových odlévacích forem.